duminică, 28 august 2011

Vointa Sibiu - Pandurii Tg.Jiu 0-0

In cea de-a doua partida a etapei a cincea nou promovata Vointa Sibiu a intalnit pe teren propiu echipa gorjeana Pandurii Tg Jiu. Dupa partidele foarte bune facute pe teren propriu in acest inceput de campoinat jucatorii de la Vointa Sibiu doreau sa obtina o victorie in fata propriului public insa n-au reusit sa faca decat 0-0 intr-un meci slab. Dupa o prima repriza destul de anosta acestia au fortat pressing-ul  in repriza secunda incercand sa deschida scorul si au fost  destul de aproape  dar Vlad Chiriches a reusit sa respinga de pe linia portii. In urma acestui rezultat gorjenii se pot declara multumiti trecand pe locul 5 in timp ce jucatorii echipei gazda a acestei partide se afla pe locul 11 in campionat.