duminică, 28 august 2011

Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid Bucuresti 1-2

Rapid Bucuresti confirma asteptarile fanilor si a conducerii tehnice reusind sa invinga in deplasare cu scorul de 2-1 echipa Ceahlaul Piatra Neamt. Echipa Rapid se anunta una din pretendentele la castigarea titlului in acest campionat in urma acestui rezultat mentinandu-se in fruntea Ligii 1. Rapidistii au deschis scorul in minutul 7 prin Herea care a transferat o lovitura de pedeapsa in urma faultului in careu comis de Barna asupra lui Stefan Grigorie.Acestia si-au majorat avantajul in minutul 30 prin Surdu facand ca la pauza scorul sa fie de 2-0 in favoarea echipei Rapid. Odata cu revenirea de la cabine echipa gazda a parut mult mai motivata o data cu introducerea argentinianului Lucas Garcia care a adus un plus in jocul gazdelor. Ceahlaul a reusit sa inscrie in minutul 64 prin Jovici in urma executarii unei lovituri de colt. Echipa Ceahlaului a fortat egalarea iar finalul de joc destul de tensionat l-a facut pe Razvan Lucescu sa cedeze nervos fiind trimis in tribune de arbitrul intalnirii.