vineri, 19 august 2011

Primul lupta intre stele

Aseara la Cluj, cu o atmosfera si un  public extraordinar, Steaua a avut un joc fabulos. Stelistii au fost in forma maxima ,Galamaz a deschis scorul cu o lovitura de cap in minutul 16 dupa o centrare perfecta a lui Brandan. Tatu a avut o ocazie extraordinara de gol dar a ratat dand in portarul bulgarilor, M'Bolhi, de la o distanta de doar 4m. Dupa pauza bulgarii au avut cea mai mare ocazie de a inscrie prin Platini, insa Tatarasanu i-a ghicit sutul din unghi  si a respins lovitura acestuia .Tatu si-a luat insa revansa si a majorat scorul la 2-0 cu doar 10 minute inainte de terminarea partidei .In finalul meciului Zicu a fost la un pas sa marcheze pentru TSKA, insa sutul sau a fost scos de pe linia portii chiar de Iliev, care a facut un meci foarte bun contra fostei sale echipe ,el mai avand o mare ocazie de gol la sfarsitul primei reprize. Stelistii sunt convisti ca vor merge in grupele Europa League  victoria de aseara facandu-i favoriti inaintea returului din Bulgaria care se va tine peste o saptamana. Pentru stelisti aceasta ar fii a opta calificare consecutiva.