vineri, 19 august 2011

Rapidul a triumfat in fata polonezilor

Echipa lui Razvan Lucescu a invins pe Slask Wroclaw in prima mansa a playoff-ului Europa League.Desi meciul a inceput cu mari emotii pentru rapidisti , polonezii marcand primii in minutul 16 printr-o lovitura libera data de Milan. Rapidistii si-au revenit insa repede si dupa 8  minute au marcat golul egalizator printr-un super sut al lui Nicolae Grigore dat de la 25 de metri. In minutul 33 Roman a marcat cel de-al doilea gol dupa un contraatac perfect al Rapidului.  In repriza secunda elevii lui Razvan Lucescu s-au impus in fata  polonezilor printr-un presing avansat si cel de-al treilea gol n-a incetat sa vina ; in minutul 79 Pancu a prins un super voleu si Apostol a marcat. Rapidul a terminat meciul cu 3-1 in fata celor de la Slask Wroclaw si  este aproape calificata in grupele Europa League dupa o pauza de 5 ani .George Copos nu-si mai incape in piele de fericire declarand ca ii va recompensa pe jucatorii sai cu suma de 27500 euro fiecare.