vineri, 19 august 2011

Dinamovistii nu si-au pierdut speranta

Dinamo,dupa ce a ramas in zece jucatori in ultimele 25 de minute ale meciului, a fost invinsa la Poltava cu 2-1. Intr-un meci lipsit de energie, dinamovistii au inceput cu insufletire totusi meciul, dar ratarile au venit pe banda rulanta, Moti si in special Torje ratand in continuu. In minutul 32 ucrainienii au deschis scorul prin Kryvosheienko urmand ca in minutul 60 dinamovistii sa egaleze prin Marius Niculae. Din pacate dupa cateva minute fundasul Dragos Grigore a primit cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat. In zece oameni, dinamovistii au rezistat in fata ucrainienilor pana aproape de finalul meciului, dar din pacate in minutul 90, omul meciului Rebenok a profitat de inferioritatea cainilor si a marcat golul victoriei."Am pierdut un joc pe care nu trebuia  sa-l pierdem, sunt dezamagit pentru ca Dinamo nu a jucat rau  si puteam chiar castiga" a declarat dupa meci antrenorul dinamovistilor Liviu Ciubotariu. Dar dinamovistii nu si-au pierdut speranta si spun ca in retur vor face un meci mai bun, existand inca sanse de calificare in grupele Europa League.