vineri, 5 august 2011

Dinamo-cap de lista

Dinamo s-a calificat in play off-ul Europa League dupa ce a castigat in fata cehilor de la Varazdin cu 2-1.Danciulescu si-a luat revansa dupa ce a ratat un penalty in tur si a inscris in minutul 7 al primei reprize.Cehii au egalat in minutul 14 , dar Catalin Munteanu a fost salvatorul dinamovistilor si a marcat in minutul 26 dupa o lovitura libera executata de Torje. Torje si Moti au fost pe rand la un pas de a majora scorul pe tabela de marcaj ,dar meciul s-a terminat tot cu 2-1.Meciul a fost strans ,dinamovistii stand cu sufletul la gura pana la terminarea jocului,cehii fiind si ei la un pas de a egala. Dinamo va fi cap de serie la tragerea la sorti pentru play off-ul  Europa League ca si Steaua si Rapid.