marți, 16 august 2011

Prima victorie a lui Jose Murcia

FC Brasov a castigat luni, pe teren propriu in fata echipei Sportul Studentesc cu scorul de 1-0. FC Brasov are un nou antrenor si anume pe Jose Murcia. Prima ocazie le-a apartinut gazdelor cand Kanu a trimis in fata portii dar Moutinho a ratat ocazia; Kanu a mai avut o ocazie de gol apoi a venit si randul lui Buga  sa rateze deschiderea scorului..Ormenisan ,portarul Sportului n-a  putut fii pacalit in prima repriza .Golul victoriei a venit  in minutul  57 cand Chipciu a marcat cu un sut de pe partea stanga ,dupa o pasa perfecta a lui Cristescu.Pe finalul meciului  Brasovul a avut o mare sansa de a mari avantajul prin Cristi Ionescu dar acesta  a ratat o lovitura libera. Brasovul se situeaza pe locul 6, iar Sportul Studentesc  pe locul 10 in clasament.