miercuri, 17 august 2011

Concordia Chiajna- FC Vaslui 0-3

Antrenorul vasluienilor  Hizo  s-a deplasat cu echipa sa la Chiajna cu mari emotii deoarece nu reusisera sa aiba nici o victorie in acest inceput  de campionat si se situau pe un rusinos loc 16 in clasament. Meciul a inceput bine pentru gazde, ei au avut prima ocazie de a deschide scorul dar sutul lui Sorin Pana a lovit bara, moldovenii n-au stat pe ganduri si au luat cu asalt poarta lui Nita si au dat primul gol din acest sezon. Adailton a pasat si Wesley a marcat in minutul 34 o lovitura cu capul  in coltul portii dinspre directia de unde venise centrarea..Inainte de pauza insa Wesley s-a accidentat. In repriza secunda vasluienii  au jucat tare si l-au facut fericit pe antrenorul lor cand  in ultimele minute ale meciului  Balace  si  Zmeu au majorat scorul la 3-0 .FC Vaslui  a  obtinut asadar prima victorie din campionat si sunt pregatiti  sa dea piept cu Sparta Praga in playofful Europa League, meci care va avea loc joi la ora 19.