marți, 16 august 2011

Copos vrea mai multe goluri

Meciul dintre Rapid si Petrolul a inceput cu multe ocazii pentru rapidisti. In prima repriza Surdu a trimis peste poarta in minutul 9, iar Apostol a avut 2 ocazii de a deschide scorul, cea mai mare ocazie avand-o insa Alexa in minutul 22. In repriza secunda si Hera a avut o mare ocazie de gol, insa tabela de marcaj a ramas neschimbata pana in minut 87 cand centrarea lui Apostol a fost reluata in poarta de Pancu inscriindu-se astfel singurul gol al partidei.Petrolul a incercat pe final de meci cu ultimele puteri sa-l infranga pe portarul Coman si sa egaleze, insa nu au reusit si meciul s-a terminat 1-0 in favoarea Rapidului. Rapidistii au obtinut o victorie care l-a tinut cu sufletul la gura pe Copos, acesta declarand ca a fost  dejamagit de  jucatorii  lui  ca nu au reusit sa inscrie decat un gol pe ultima suta de metri.