marți, 16 august 2011

Dinamo la putere

Dinamo are un inceput de sezon foarte bun, ea ramane lidera obtinand a treia victorie in campionat  in fata celor de la Pandurii Tg.Jiu. Desi au jucat cu tribunele goale fiind pedepsiti datorita incidentelor de la meciul cu Tg.Mures, dinamovistii au avut un meci bun. Prima repriza a jocului s-a terminat la egalitate, nici una dintre echipe nereusind sa marcheze ,desi Dinamo a avut parte de o lovitura de la 11 m, in urma caderii in careu a lui Torje, dar Catalin Munteanu nu a reusit sa-l pacaleasca pe portarul Lazar. In repriza secunda ,dupa ce i s-a anulat  un gol pentru offsaid, Marius Niculae a dat o pasa de gol pe care Danciulescu nu a ratat-o si a inscris astfel primul gol al partidei. Torje a dejamagit  pe sefii cainilor cand singur in fata lui Lazar a trimis peste poarta ,in schimb a reusit sa mai obtina o lovitura de la 11m care le-a marit dinamovistilor avantajul , Marius Niculae inscriid astfel inca un gol. Meciul s-a terminat 2-0 in favoarea dinamovistilor.