duminică, 28 august 2011

Brasov-Vaslui 1-2

Dupa frumoasa  victorie  si calificare in grupele Europa League, FC Vaslui a castigat cu 2-1 in fata echipei FC Brasov intr-un meci contand pentru etapa a 5 a ligii 1.In prima repriza FC Brasov a luat prima atitudine si a deschis scorul in min 32 cand Chipciu a fost servit foarte bine printre fundasii vasluieni si dupa o patrundere in careu a sutat imparabil pentru portarul Cerniauskas. Vasluiul nu a stat pe ganduri si a egalat la faza imediat urmatoare prin Gerlem care a inscris dupa o faza personala in minutul 33 .In cea de-a doua repriza vasluienii au trecut in avantaj in minutul 57 cand in urma unui contraatac Temwanjera aduce Vasluiului victoria si implicit cele trei puncte puse in joc pe terenul unei echipe care cedeaza greu in meciurile disputate acasa.