vineri, 26 august 2011

Vasluiul a reusit sa se califice

Dupa victoria pe care au avut-o in tur in fata celor de la Sparta Praga, elevii lui Hizo au avut parte de un retur plin de emotii.Jucatorii vasluieni au marcat in minutul 22 prin Temwanjera insa golul a fost anulat pt  offsaid, Wesley a avut si el sansa sa deschida  scorul dar portarul cehilor a scapat fara gol .Wesley a mai avut si in cea de-a doua repriza o mare ocazie de gol dar a ratat-o urmand ca la cateva secunde cehii sa marcheze in minutul 59 prin Pamic , jucatorii cehi au inceput sa joace agresiv , Podany si Brabec au fost eliminati in finalul meciului pentru faulturi grave .FC Vaslui a pierdut in final cu 0-1 returul cu Sparta Praga dar a reusit sa se califice datorita victoriei din tur.