vineri, 29 iulie 2011

Au pornit cu stangul

.Dupa ce Gazul Metan a facut egal cu cei de la Mainz cu scorul de 1-1 ,a venit si randul dinamovistilor sa faca egal in fata cehilor de la Varazdin.Dinamo a inceput prima repriza foarte bine,cehii dand un autogol,apoi Moti a ridicat scorul la 2-o pentru dinamovisti,dar au fost apoi egalati in doar 2 minute.In repriza secunda au avut mai multe sanse de a inscrie ,insa dupa o ratare mare a lui Torje si un penalty ratat de Danciulescu,scorul s-a terminat cu 2-2."Dinamo trebuie sa se califice in grupele Europa League,numai asa pot depasi situatia financiara grea pe care o are clubul" a declarat Ioan Becali.Egalul din meciul de astazi a fost dezamagitor pentru sefii de la Dinamo,ei fiind constienti ca acesta nu este rezultatul potrivit pentru reusita calificarii.